czwartek, 28 listopada 2013

Rejestracja gotowych spółek – podstawowe informacje

rejestracja gotowych spółek
Dziś zajmiemy się zagadnieniem jakim jest rejestracja gotowych spółek. Rejestracja spółki jest procesem bardzo absorbującym i czasochłonnym, aby zarejestrować samodzielnie spółkę wymagana jest znajomość ogromnej ilości przepisów prawa gospodarczego oraz prawa spółek handlowych. Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące przebiegu procesu rejestracji gotowej spółki na przykładzie spółki z o.o.

Obecnie istnieją dwie metody zakładania spółek zoo:

- Spółki założone tradycyjnie
- Spółki założone przez Internet

Gotowe spółki z o.o. – proces rejestracji krok po kroku.

1. Wypełnienie wniosku o nadanie numeru REGON, wniosek ten wypełniamy na druku RG-1
2. Zgłaszamy płatnika składek społecznych, w tym celu wypełniamy druk ZUS-ZPA
3. Wypełniamy zgłoszenie indentyfikacyjne, wraz ze wskazaniem odpowiedniego naczelnika urzędu skarbowego. Jest to dość istotny etap całego procesu. Popełnienie błędu w tym miejscu skutkuje zwrotem wniosku. Wniosek wypełniamy na druku NIP-2

Jesteśmy w trakcie przygotowywania pełnej instrukcji dotyczącej zakładania spółek z o.o. – zostanie tam szczegółowo opisany każdy z procesów rejestracji spółki. Aby otrzymać taką instrukcję, zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony. W instrukcji znajdą się dokładne informacje dotyczące różnic w zakładaniu spółek metodą tradycyjną oraz przez Internet.

W instrukcji znajdą Państwo dodatkowo adresy wszystkich instytucji do których należy wysłać dokumenty aby założyć gotową spółkę na terenie całego kraju.

Planowana data publikacji kolejnej części instrukcji rejestracji gotowych spółek to grudzień 2013.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz